Pierwszy dzień w szkole

Pierwszy dzień w szkole

Pierwszego dnia powinieneś pojawić się w szkole o 9:15.  Recepcjonistka oprowadzi Cię po akademii oraz wyjaśni zasady jej funkcjonowania, przedstawi Ci ofertę zajęć pozaszkolnych oraz zaproponuje zapoznanie się z Hiszpanami uczącymi się tu języka niemieckiego. Otrzymasz także przewodnik oraz mapę miasta.

Później spotkasz się z koordynatorem naszej Akademii, by mógł poznać Twój poziom językowy i Twoje zainteresowania oraz dać Ci program kursu i przypisać Cię do odpowiedniej grupy.

O 9:30 zaczynają się zajęcia z pierwszym nauczycielem, na których poprzez ciekawe i dynamiczne ćwiczenia poznasz pozostałych członków grupy.

Od 11:00 zaczyna się półgodzinna przerwa, w czasie której możesz przygotować sobie kawę, pójść do pobliskiego sklepu lub marketu. Możesz także skorzystać ze strefy wypoczynkowej wyposażonej w fotele, kanapy, książki oraz ekspres do kawy. Jeśli chciałbyś odpocząć na świeżym powietrzu, idealnym miejscem będzie taras, który znajduje się na piątym piętrze.

O 11:30 zaczyna się druga lekcja z innym nauczycielem. Te zajęcia poświęcone są ćwiczeniom konwersacji, byś wykorzystał w praktyce zdobyte umiejętności. Na ostatniej lekcji prowadzący poświęci 15 min na wyjaśnienie niektórych zagadnień.

Grupa Kursu Intensywnego kończy zajęcia o 13:00. Dla tych, którzy zdecydowali się na Kurs Intensywny Plus, kolejne rozpoczynają się o 13:15 i będą podporządkowane indywidualnym potrzebom ucznia.

Jeśli chcesz zjeść obiad na mieście, to niemal 2 min od Akademii znajduje się plac z mnóstwem restauracji, które serwują dania w przystępnych cenach i, ponadto, nie są przepełnione turystami.

O 17: 00 czeka Cię wycieczka po Maladze, abyś poznał uroki miasta i lepiej zorientował się w jego topografii ( około 90 min) Po zwiedzaniu będziesz miał czas dla siebie.