Nasza Akademia AIFP

Nasza szkoła

W 1996 roku rozpoczęliśmy swoją działalność jako szkoła językowa, początkowo skupiając się na nauce niemieckiego i angielskiego. Od 2001 roku w naszej ofercie znajduje się również język hiszpański, a obecnie jesteśmy ośrodkiem akredytowanym przez Instytut Cervantesa.

Od 2016 roku siedziba Akademii AIFP znajduje się w centrum miasta, w nowoczesnym pięciopiętrowym budynku. Każde piętro ma około 3 sale, które są w pełni wyposażone w sprzęty, takie jak: tablice interaktywne, głośniki i klimatyzajcę. Ponadto, w budynku jest winda, piękny taras, gdzie zazwyczaj organizowane są imprezy na świeżym powietrzu oraz dostęp do WIFI.

Szkoła jest czynna od poniedziałku do piątku od 9:30 do 14:00 oraz od 17:00 do 20:00, w soboty od 10:00 do 13:00. Przy wejściu znajduje się recepcja, gdzie nasi uczniowie zapisują się pierszego dnia swojego przyjazdu oraz zostają oprowadzeni po szkole. Tam również znajdują się dwa panele informacyjne z zajęciami pozaszkolnymi, takimi,jak : wycieczki, wymiany, ogłoszenia wynajmu mieszkań, kursy i warsztaty taneczne, imprezy, oferty barów i restauracji.

Lokalizacja

Akademia AIFP przeniosła swoją siedzibę w 2016 roku do większego budynku, który znajduje się w centrum. Znajduje się jest blisko stacji kolejowej, centrum handlowego oraz 5 min od Starego Miasta, gdzie możesz zobaczyć Katerdę, Alcazabę, Zamek Giblarfaro, Teatr Cervantesa i teatr rzymski, Muzeum Picassa i wiele innych atrakcji.

Metody nauczania

Nasza Akademia AIFP, akredytowana przez Instytut Cervantesa, bazuje na ćwieczeniach związanych z komunikacją, starając się w ten sposób odtworzyć w klasie sytuacje z życia codziennego tak, aby uczeń mógł wykorzystać w przyszłości zdobytą wiedzę.

Skupiamy się przede wszystkim na rozwijaniu umiejętności komunikacji, w których istotnią rolę odgrywają ICT (technologie informacyjne i komunikacyjne). Wykorzystanie tych środków pozwala nam na zaangażowanie wszystkich uczniów podczas zajęć oraz umożliwia stwarzanie realnego kontekstu dla proponowanych ćwiczeń.

W każdej sali znajduje się tablica interaktywna, dzięki której mamy stały dostęp do mteriałow dydaktycznych, usprawniających dynamikę pracy. Zachęcamy naszych uczniów do korzystania z ICT także poza szkołą, po to, by mogli nieustannie rozwijać swoje umiejętności językowe.

Nasi nauczyciele

Każdy nauczyciel w naszej Akademii jest native speakerem, z tytułem uniwersyteckim, wysoce wykfalifikowanym w nauczaniu hiszpańskiego jako języka obcego oraz cieszącym się dużym doświadczeniem zawodowym.

Warto zaznaczyć, że wielu z nich włada innymi językami obcymi, jednak nasze zajęcia prowadzone są tylko po hiszpańsku. Nasza Kadra jest dynamiczna, zmotywowana, wykazuje chęci i zainteresowanie prowadzonymi zajęciami oraz wspiera uczniów podczas całego procesu nauczania.

Poza lekcjami w klasie, nasi nauczyciele spotykają się z uczniami, by realizować różne ciekawe aktywności, np. wycieczki po mieście czy wspólne gotowanie. Są chętni do współpracy i służą pomocą w każdej sytuacji.

Juan

Juan


Me llamo Juan y soy profesor por vocación. Hay tres cosas que me apasionan: las palabras, la enseñanza y el fútbol. Antes de dedicarme a la docencia he trabajado como periodista y también soy autor de varias biografías. Disfruto despertando en mis alumnos el placer de la expresión y el conocimiento de un nuevo idioma. Cuando más aprendo es cuando enseño, por eso me gusta citar a Antonio Machado cuando dice: “En cuestiones de cultura y de saber, solo se pierde lo que se guarda; solo se gana lo que se da”. Os estoy esperando en Málaga, la ciudad del paraíso.

Arantxa

Arantxa


Mi nombre es Arantxa, una de las profesoras de español de la academia AIFP. Soy graduada en Filología Hispánica por la Universidad de Málaga. La enseñanza es, sin duda, mi vocación. Soy muy cercana en el trato con mis alumnos, mostrando especial interés por sus aficiones e intereses con el objetivo de dotar a las sesiones de un carácter ameno y dinámico.  Temas culturales como el cine, la literatura o las costumbres españolas forman parte del contenido de mis clases. Espero enseñarte un punto de vista diferente sobre el aprendizaje de idiomas y ayudarte a conseguir tus metas personales y profesionales. ¡Te esperamos! 

Cristina

Cristina


Hej! Jestem Cristina i uczę języka hiszpańskiego obcokrajowców. Tytuł magistra oraz liczne kursy pedagogiczne pozwoliły mi wziać udział w różnych ciekawych projektach.

Miałam wspanialą okazję nauczać mojego ojczystego języka za granicą, poznać ludzi z różnych zakątków świata i zdobyć cenne doświadczenie zawodowe.

Bardzo chwalę sobie lekcje w grupach, twarzą w twarz, jedak zajęcia online wydają mi się być równie ciekawym doświadczeniem. Zatem nie bój się, czekam na Ciebie po drugiej stronie monitora!

Noelia

Noelia


Cześć! Nazywam się Noelia i jestem nauczycielką w Akademii AIFP.

Pracowałam w rożnych szkołach językowych w Hiszpanii, a także za granicą. Staram się prowadzić zajęcia w sposób dynamiczny, a także zachęcić moją grupę do nauki hiszpańskiego. Na moich lekcjach skupiam się przede wszystkim na konwersacji oraz aspektach kulturowych.

W czasie wolnym uwielbiam czytać, podróżować, oglądać seriale oraz poznawać nowe zakątki mojego miasta – Malagi.

Paula

Paula


Nazywam się Paula i jestem częścią Kadry Akademii AIFP.

Moje doświadczenie jako nauczycielki języka hiszpańskiego jest bardzo szerokie, pracowałam m.in. w liceum dwujęzycznym w Krakowie, w Instytucie Cervantesa oraz w różnych akademiach języka hiszpańskiego, zarówno w Hiszpanii, jak i za granicą.

Jestem egzaminatorem DELE na wszystkich poziomach,a także magistrem w zakresie kształcenia nauczycieli szkół średnich.

Nauczanie to moja pasja, dlatego uwielbiam to,co robię. Moim celem jest, aby uczniowie przyswajali wiedzę w sposób dynamiczny i ciekawy, dlatego bazuję na metodzie opartej na komunikacji,dzięki której nauka jest przyjemniejsza.