Hiszpania – najlepsze miejsce do nauki języka hiszpańskiego

Język hiszpański na świecie

Czy wiesz, że aż 572 mln ludzi na świecie posługuje się językiem hiszpańskim (7,8% całej populacji)? Według rocznika “El español en el mundo 2017” Instytutu Cervantesa, w 2050 roku będzie ich 754 miliony, a hiszpański stanie się najczęściej używanym językiem świata, zaraz po mandaryńskim, natomiast przed takimi językami jak: rosyjski (2,2%), fancuski (1,4%) oraz niemiecki (1,2%).

Obecnie jest 21 milionów ludzi, którzy uczą się języka hiszpańskiego jako języka obcego w różnych szkołach na świecie. Kastylijski jest jednym z najczęściej wybieranych języków, a w porównaniu z mandaryńskim, jest o wiele prostszy w nauce

Język hiszpański odgrywa bardzo ważną rolę w wielu dziedzinach, takich jak ekonomia, ale również w aspektach społecznych i kulturowych. Łączy ludzi z różnych zakątków świata, pozwalając im na wymianie myśli oraz doświadczeń. Poza kastylijskim, w Hiszpanii odnaleźć można inne języki oficjalne: galicyjski, baskijski oraz kataloński

Poznaj nasz przepiękny kraj... HISZPANIA

W Galicji mówi się po galicyjsku oraz kastylijsku. W tym regionie można odkryć wspaniałe miejsca, takie jak, Sierra de Capelada, znajdująca się na północy kraju i której  najwyższy szczyt Vixía Herbeira ma 620 m wysokości.

Zachwycać się można także kuchnią, która skupia się przede wszystkim na serwowaniu owoców morza, np: skorupiaków, omółków czy ośmiornic

El Festival del Marisco ( Festiwal Owoców Morza) odbywa się w O Gove od 50 lat, a co roku przyciąga około 200.000 dorosłych i dzieci, którzy mogą cieszyć się najpyszniejszymi owocami morza na świecie.

Jeśli myślisz o wybraniu się do Walencji, przygotuj się na wycieczkę pełną niespodzianek i emocji. Region ten znany jest nie tylko ze swojej kultury, zabytków czy architektury, ale przede wszystkim słynie ze znakomitej kuchni.

Jeśli myślisz o wybraniu się do Walencji, przygotuj się na wycieczkę pełną niespodzianek i emocji. Region ten znany jest nie tylko ze swojej kultury, zabytków czy architektury, ale przede wszystkim słynie ze znakomitej kuchni. Najsłynniejsze hiszpańskie danie pochodzi właśnie z Walencji. Paella jest uwielbiana zarówno przez Hiszpanów, jak i przez turystów. Opracowano nawet specjalną listę składników, które zawiera prawdziwa paella valenciana:

Paella_hirviendo

W zależności od regionu kraju dodaje się różne inne składniki dla urozmaicenia. Cechą charakterystyczną paelli walenckiej jest również to, że podczas gotowania używa się drewna opałowego, dzięki czemu ma ona delikatny wędzony posmak. Powinieneś zatem wykorzystać szansę i zapisać się na kurs gotowania!

Hiszpania  jest znana nie tylko ze swojej znakomitej kuchni, ciepłego kilmatu i niezwykłych krajobrazów. Ten kraj to przede wszystkim bogata kultura, literatura i sport.  Cervantes, Antonio Banderas,  Picasso czy Dali, wielu wspaniałych artystów i sportowców rozsławiło Hiszpanię na całym świecie.

      

Fernando Alonso i Rafa Nadal są legendami hiszpańskiego sportu, jednak rzeszą wiernych fanów mogą pochwalić się drużyny piłkarskie, które kilkuktornie wygrywały Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata.

Od 2012 roku liczba międzynarodowych filmów zrealizowanych Hiszpanii wzrosła o 300%. Coraz więcej zagranicznych reżyserów wybiera ten kraj,by opowiedzieć historię swoich bohaterów. Wiele takich produkcji zwraca uwagę przede wszystkim na niezwykłe piękno tego kraju. W Andaluzji powstały jedne z najpopularniejszych seriali i filmów na całym świecie, jednym z nich jest bez wątpienia Gra o Tron. W tym serialu posiadłość rodu Martell (Dorne) to nic innego jak el Alcázar w Sewilli, natomiast arenę walki byków la Plaza de Toros w Osunie (Sewilla) możemy zobaczyć podczas ucieczki Daenerys Targaryen na grzbiecie swojego smoka.

Na południu Hiszpanii powstały takie filmy jak : Gwiezdne Wojny: część II Atak KlonówDzień i noc (Cameron Diaz i Tom Cruise), Dyktator (Sacha Baron Cohen) czy serial opowiadający historię najsłynniejszego malarza na świecie Genius: Picasso ( Antonio Banderas).