Malaga – idealne miejsce, by zacząć naukę hiszpańskiego

Dlaczego kurs hiszpańskiego w Maladze?

Hiszpania to nie tylko Barcelona, Madryt czy przepełniona turystami Majorka. Ten piękny kraj ma do zaoferowania znacznie więcej, a jedym z popularniejszych destynacji staje się region położony na południu – Andaluzja. Przyciąga uwagę swoimi piaszczystymi plażami, muzeami, kuchnią śródziemnomorską, pysznymi winami oraz fantastycznym klimatem.

Na Costa del Sol znajduje się portowe miasto Malaga, które pochwalić się może 3000 godzinami słońca w roku oraz mieszkańcami, którzy według przeprowadzonego niedawno badania, są jednymi z najszczęśliwszych na świecie. To właśnie czyni Malagę jednym z najbardziej uśmiechniętych i przyjaznych miast Europy.

Jeśli to nie wystarczy, byś rozpoczął kurs językowy w Maladze, przygotowaliśmy dla Ciebie Top To Do,  które na pewno Cię przekona.

Ci, którzy byli już w Hiszpanii, szybko odkryli, że Andaluzja jest zupełnie inna niż północna część tego kraju. Malaga to miasto, w którym można się zrelaksować i wypocząć, a także świetnie bawić. W kilku słowach: jest to miejsce z malowniczymi widokami oraz idylicznymi i romantycznymi zakątkami.

Malutkie przjeścia i place, wąskie budynki przypominające te z Romea i Julii, a także białe miasteczka, które błyszczą w blasku słońca zachęcają do wędrówek i odkrywania coraz to nowych zakątków.

Warto zaznaczyć,że to właśnie mieszkańcy czynią to miejsce tak wyjątkowym. Andaluzyjczycy,a przede wszystkim Malageńczycy, to ludzie otwarci, radośni i temperamentni. Być może wiele wspólnego ma z tym klimat, który charakteryzuje się łagodnymi zimami, dlatego często można odnieść wrażenie,że odwiedza się północną Afrykę. Wpływy orientalne moża odnaleźć na każdym kroku, np. w architekturze czy w kuchni.

Malaga jest położona bezpośrednio nad morzem, w samym sercu Andaluzji, co pozwala na swobodne podróżowanie po całym regionie. Wiele różnych kultur kształtowało Malagę, począwszy od Fenicjan, ktorzy ją założyli, poprzez Rzymian czy Arabów, którzy wcielili ją do Al-Andalus. Dzięki temu miasto rozwinęło się, a ową mieszkankę kulturową możemy odnaleźć w  architekturze, muzyce czy języku.

La Alcazaba, twierdza obronna pochodząca z epoki muzułmańskiej, znajduje się w samym centrum Starego Miasta. Z zewnątrz widoczny jest zamek, mający w porzeszłości strzec miasta, natomiast wnętrze Alcazaby przyciąga licznymi fontannami, dziedzińcami oraz mozaikami. Spoza murów zamku  dostrzec można przepiękne widoki na rozciągającą się Malagę.

Jeszcze piękniejszymi widokami cieszyć się można odwiedzając Zamek Giblarfaro. Znajduje się on obok Alcazaby, na wzgórzu, z którego doskonale widać całe miasto. Droga na sam szczyt zamku jest stroma, jednak warto się nią przespacerować. Jeśli przejdziesz się kawałek dalej, dotrzesz do głownej plaży zwanej La Malagueta. Jest to plaża miejska, mająca  około kilometr długości, często przepełniona turystami, jednak zawsze znajdziesz dla siebie  jakiś ciekawy zakątek. Otoczona jest tropikalnymi palmami, spomiędzy których często wylatują zielone papugi, a także licznymi barami i restauracjami, tzw. chiringuitos. Z tego miejsca bardzo szybko można dotrzeć do centrum miasta, gdzie także znajdziesz wiele ciekawych i tanich przekąsek. Jeśli masz ochotę na dalsze zwiedzanie miasta, zajrzeć możesz również do licznnych muzeów oraz zobaczyć wspaniałą Katedrę.

Malaga jest miastem artystów, a potwierdza to fakt, iż to właśnie tu urodził się światowej sławy malarz Pablo Picasso. By upamiętnić to wydarzenie, powstało Muzeum Picassa, które dostępne jest dla wszystkich turystów, tak samo jak dom rodzinny artysty.

 Kiedy słońce chyli się ku zachodowi, większość Malageńczyków wychodzi na miasto, by cieszyć się jego urokami. Całymi rodzinami odwiedzają klimatyczne restauracje, by móc rozkoszować się tinto de verano lub kuflem piwa. Często „fiestę” kontynuują w barach lub dyskotekach, w których muzyka na żywo oraz kursy salsy są codziennością. W tym mieście nie sposób się nudzić!

Kurs hiszpańskiego w Maladze? Nie czekaj, zapisz się już dziś!