Últimas entradas

5 najpiękniejszych plaż w Maladze

5 najpiękniejszych plaż w Maladze

1. Plaża Huelin

Położona jest na zachodnim wybrzeżu Malagi, niespełna 4 km od centrum miasta, zazwyczaj jest przepełniona turystami, jednak łatwo się tam dostać.

Dookoła plaży znajduje się wiele miejsc rozyrwki i sportu oraz parki, do których można wybrać się z małymi dziećmi. Wiele z barów przy plaży wypożycza leżaki, byś mógł odpoczać i zrelaksować się w najgorętsze letnie dni. W sezonie można także wypożyczyć sprzęt wodny, np.  stand up paddle.

Tak jak w przypadku plaży la Malagueta, można zaobserwować tu , tzw „ Falę Melillero”. Zjawisko to polega na powstawaniu  wielkich fal w skutek działalności promów morskich. Należy uważać na swoje rzeczy, gdyż pozostawione zbyt blisko linii brzegu,mogą zostać porwane przez fale morskie.

 2.Plaża Pedregalejos

Usytuowana jest w pięknej rybackiej dzielnicy Pedregalejos, która jest najstarszą dzielnicą Malagi. Ma 1200 m długości i znana jest ze swojego deptaka – nie tylko odnajdziesz tu przyjazne i niedrogie bary, w których będziesz mógł odpocząć i zrelaksować się,ale także przepyszne jedzenie. Niezliczone restauracje oraz bary na plaży przyciągają zapachami świeżo przygotowanych owoców morza oraz najwyższej jakości paellą za niewielką cenę. Szczególnie polecamy przekąski z sardynkami, które są wędzone na gillach węglowych. Plażę Pedregalejos jest również odpowiednia dla rodzin z małymi dziećmi, ponieważ podzielona jest na wiele zatoczek, które zatrzymują prawie wszystkie fale oraz zapraszają do kąpieli tych najmłodszych. W nocy można natomiast cieszyć się muzyką i drinkami w barach przy plaży.

3.Plaża la Malagueta

Między portem a plażą Caleta rozciąga się najczęściej odwiedzana plaża – La Malagueta. Ma około kilometra długości i bardzo często jest przepełniona turystami, gdyż usytuowana jest niedaleko starówki.

Przy wejściu na plażę znajduje się sławny napis MALGUETA, przy którym przejezdni chętnie pozują do zdjęć.

La Malagueta otoczona jest tropikalnymi palmami, w których żyją małe zielone papugi. Wokół niej znajdują się również restauracje i bary, tzw. Chiringuitos. W przyjemnej atmosferze można rozkoszować się zimnym piwem oraz muzyką, a powrót do centrum zajmuje około 10 min.

4. Playa de El Castillo (Fuengirola)

 Znajduje się u stóp pięknej antycznej ruiny Zamku Sohail na małym przedmieściu Fuengiroli. Plaża ta znana jest ze swojego spokojnego usytuowania, ponieważ położona jest dość daleko od centrum miasta. Dojazd  z Malagi do Fuengiroli jest bardzo prosty, wystarczy wsiąść do pociągu Cercanias i wysiąść w samyn centrum miasteczka. Każdego roku wybrzeże Fuengiroli otrzymuje nagordę Unii Europejskiej, Bandera Azul (Niebieska Flaga), za niezwykle przejrzystą wodę.

Plaża El Castillo nie tylko oferuje dużo miejsca dla ludzi, ale również znajduje się tam strefa dla psów i wiele miejsc parkingowych, których nie sposób znaleźć w centrum Malagi.

5. Calahonda (Nerja)

Podróż do Nerjy nie może obejść się bez odwiedzenia przepięknej plaży Calhonda, która usytuowana jest bezpośrednio pod sławnym Balcón de Europa, z którego rozciąga się imponujący widok na zatokę. To właśnie w tym miejscu wydaje się, jakby horyzont stapiał się z morzem. Pod punktem widokowym czeka na Ciebie gorący piasek i przejrzysta woda. Po wspaniałym dniu na plaży (która ma około 120 m długości), korzystając ze wszystkich udogodnień, np. leżaków i parasoli, czas zobaczyć piękny zachód słońca!